8. Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej

Opublikowane przez MR w wydarzenia · 27 Marzec 2024
W Niedzielę Palmową, 24 marca 2024 roku, w Łużnej odbył się 8. Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej "Adoramus Te, Christe". To wyjątkowe wydarzenie muzyczne na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny regionu, gromadząc co roku miłośników muzyki chóralnej i pasyjnej refleksji.

Podczas Przeglądu prezentowane są pieśni o głębokim ładunku emocjonalnym i duchowym, nierzadko oparte na wielowiekowych tradycjach muzycznych. Repertuar obejmuje zarówno utwory pasyjne, które opowiadają historię Męki Pańskiej, jak i pieśni pokutne, które skupiają się na nawróceniu i pokucie za grzechy.
Wypełnione dźwiękami muzyki wnętrze kościoła pw. św. Marcina Biskupa w Łużnej stało się miejscem spotkania z sacrum, gdzie uczestnicy mogli zgłębiać swoją wiarę i odkrywać nowe wymiary duchowości.

Na tegorocznym przeglądzie pojawiły się cztery chóry mieszane: Cantate Deo z Bobowej, Belfersingers z Gorlic, Cantores Carvatiani z Gorlic, Cantabile z Łużnej oraz męski zespół wokalny Bel Canto z Łużnej.

Organizatorami Przeglądu byli: Gminny Ośrodek Kultury i Parafia Rzymskokatolicka Świętego Marcina Biskupa w Łużnej.